http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/825839slovnikpl_cz.jpg http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/714482IZBA_GOSPODARCZA_LOGO_KOLOR.png

pożyczki
pożyczki2

Newsletter

Zapisani ze strony www 

Współpraca:
LogoFRS2016

logoOCRGnowe


herb powiatu opolskiego

Historia

Izba gospodarcza "Śląsk" jest organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą przedsiębiorców przede wszystkim z Górnego i Dolnego Śląska. Jej pierwsza nazwa brzmiała: Międzywojewódzka Izba Gospodarcza "Śląsk", powołana została do życia ze struktur Mniejszości Niemieckiej w roku 1993, a jej pierwszą siedzibą były Strzelce Opolskie. Izba jest organizacją wspierającą i współuczestniczącą w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i wszelkich inicjatyw gospodarczych na Śląsku. Jest otwarta dla wszystkich podmiotów gospodarczych i organizacji wspierających przedsiębiorczość i bazuje na dobrowolnej przynależności. Izba zrzesza przede wszystkim firmy z sektora małej i średniej przedsiębiorczości, przy czym głównie są to zakłady rzemieślnicze i usługowe oraz drobni producenci, reprezentujący przeróżne branże, z których najliczniejszą grupę stanowią zakłady branży drzewnej i pokrewne do niej, lokale gastronomiczne, pracownie florystyczne, zakłady mechaniki pojazdowej, firmy budowlano-remontowe, obróbki metalu, handlowe i usługowe.

Obecnie Izba zrzesza podmioty gospodarcze nie tylko ze Śląska, lecz także z innych regionów kraju, odnotowując ciągły wzrost liczby nowych członków, również wśród dotąd nie reprezentowanych w Izbie branż i grup zawodowych. Dowodzi to wzrostu naszej popularności oraz tego, że z naszą ofertą udało nam się skutecznie wyjść naprzeciw aktualnym oczekiwaniom przedsiębiorców.

W pozytywny sposób procentują nasze starania stworzenia jak najbardziej korzystnego wizerunku Izby jako organizacji przedsiębiorców, otwartej na każdy problem związany z gospodarką, rzeczowej i kompetentnej, posiadającej atrakcyjną ofertę usług oraz dążącej do tego, aby stać się trwałym pomostem w kontaktach gospodarczych zrzeszonych z nami partnerami z zagranicy.

Nasze tradycyjnie już, bardzo dobre kontakty międzynarodowe, poszerzone zostały w ostatnim czasie o współpracę z organizacjami i instytucjami około biznesowymi oraz firmami z większości krajów Unii Europejskiej, a także spoza niej, w tym w szczególności z Niemcami, Austrią, Włochami, Czechami, Ukrainą i Rosją.

Reorganizując pracę Izby i wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynku udało nam się w krótkim czasie dostosować do otaczających nas realiów, doprowadzając do uzyskania pełnej samodzielności organizacyjnej Izby, będąc na najlepszej drodze do samofinansowania.

Jesteśmy także otwarci na wszystkie Państwa sugestie i propozycje dotyczące wzajemnych kontaktów i polepszenia współpracy pomiędzy Izbą a firmami z nią stowarzyszonymi, dążąc do dalszego rozwoju naszej organizacji i ciągłego podnoszenia poziomu oferowanych przez nas usług.

 

   

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie. Konfigurację akceptacji ciasteczek umożliwiają ustawienia przeglądarki internetowej.

Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.