http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/825839slovnikpl_cz.jpg http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/714482IZBA_GOSPODARCZA_LOGO_KOLOR.png

pożyczki
pożyczki2

Newsletter

Zapisani ze strony www



 

Współpraca:
LogoFRS2016

logoOCRGnowe


herb powiatu opolskiego

III Opolski Festiwal Land Art Opole 2014
III Opolski Festiwal Land Art Opole 2014 organizowany jest przez szkołę florystyczną „Kwitnące Horyzonty” i Izbę Gospodarczą” Śląsk”. Artyści z różnych stron świata spotkają się w samym centrum Opola, by stworzyć niepowtarzalne, widowiskowe instalacje z biodegradowalnych materiałów pochodzenia roślinnego i naturalnego, prezentowane następnie podczas wystawy w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. To już trzecia edycja  festiwalu, pierwszego w Polsce o tak otwartym i międzynarodowym charakterze, mający na celu nie tylko wzrost wrażliwości estetycznej odbiorców, lecz także ich edukację ekologiczną.

Land Art, czyli Sztuka Ziemi, to działalność artystyczna, której tworzywem jest obszar środowiska naturalnego. Floryści, rzeźbiarze i ceramicy reprezentujący ten innowacyjny nurt wykorzystują do pracy materiały i narzędzia niestwarzające żadnego zagrożenia dla otaczającego ich świata, takie jak drewno, kamień, torf czy papier. Na Opolskim Festiwalu stawią się uczestnicy z Polski i Republiki Czeskiej oraz innych krajów europejskich. Naszym celem jest wykreowanie międzynarodowego wydarzenia, które połączy kulturę, sztukę i ekologię. Chcemy rozwijać wrażliwość artystyczną oraz potrzebę troski o środowisko na drodze oryginalnych i niebanalnych projektów.

Festiwal odbywać się będzie w dniach 10-14.09.2013 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, ul. Wrocławska 158 i jest otwarty dla mieszkańców Opola i gości zaproszonych z zagranicy, głównie z Republiki Czeskiej przez cały czas trwania.  Wystawa Festiwalu odbędzie się w dniach 13-14 września 2014r. w CKW w Opolu podczas odbywających się w tym terminie Targach Ogrodniczych FIESTA Garden.

Uczestnicy rozpoczynają pracę w terenie 10 września i kończą ją otwarciem wystawy 13 września 2014r.

Festiwal realizowany jest w ramach projektu „Wspieranie regionalnych firm na pograniczu czesko – polskim”.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Fundusze Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Reczpospolita Polska 2007-2013.
Przekraczamy Granice.

landart2014



 

   

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie. Konfigurację akceptacji ciasteczek umożliwiają ustawienia przeglądarki internetowej.

Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.