http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/825839slovnikpl_cz.jpg http://igsilesia.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/714482IZBA_GOSPODARCZA_LOGO_KOLOR.png

pożyczki
pożyczki2

Newsletter

Zapisani ze strony www 

Współpraca:
LogoFRS2016

logoOCRGnowe


herb powiatu opolskiego

Podsumowanie polsko-czeskiego forum gospodarczego
Polsko – Czeskie Forum Gospodarcze
16 Marzec 2013 - Prószków
a-projekt pl-cz
    W dniu 16 marca 2013r. w Hotelu Arkas w Prószkowie odbyło się pierwsze polsko – czeskie forum gospodarcze, które zainaugurowało rozpoczęcie realizacji projektu „Wspieranie rozwoju regionalnych firm na czesko-polskim pograniczu”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
   Organizatorem forum była Izba Gospodarcza „Śląsk” z Opola, która jest partnerem w projekcie. Wraz z pięcioma innymi izbami będzie realizować działania, których głównym celem jest współpraca partnerów i innych instytucji na rzecz wsparcia przedsiębiorców i zwiększenia wymiany handlowej między Republiką Czeską a Polską.
Partnerem wiodącym projektu jest Powiatowa Izba Gospodarcza w Jabloncu nad Nysą, która od lat działa na rzecz wzmocnienia relacji pomiędzy oboma krajami.
Swoją obecność potwierdziła Pani Anna Olszewska – Konsul Generalny RP w Ostrawie, jednak z przyczyn osobistych nie mogła zaszczycić nas swoim wystąpieniem.
  
   Forum rozpoczął Pan Claudius Badura, Prezes Izby Gospodarczej „Śląsk“, powitał przybyłych gości oraz przedstawił krótko wizję gospodarczych relacji polsko-czeskich.
Swoje prezentacje przedstawili zaproszeni goście specjalni:
- Ing. Dagmar Ponechalova, właścicielka firmy CZECH-POL TRADE, Członek Zarządu Czesko-Polskiej Izby Handlowej, w zakresie „Perspertywy i ograniczenia skutecznej współpracy handlowej polskich i czeskich przedsiębiorstw z uwagi na bezpieczeństwo biznesowe. Specyfika prowadzenia działalności gospodarczej na terenie sąsiada”. Poruszone zostały m.in. zagadnienia dot. znaczenia wstępnego rozeznania rynku, zapobiegania ryzykom biznesowym, warunków prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz trudności rejestracji – praktyczne przykłady i przydatne kontakty.
- JUDr. Jan Starzyk, współwłaściciel Kancelaria Adwokacja Kadlubiec, Starzyk Spółka Komandytowa, przedstawił uwarunkowania prawne współpracy handlowej z Republiką Czeską, w tym: formy prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Republiki Czeskiej, specyfika współpracy z partnerami czeskimi, zawieranie umów handlowych, odzyskiwanie należności, specjalne regulacje prawne – przywileje dla inwestorów.
- Jan Klimkiweicz, współwłaściciel Bonusconsulting.pl S.C. Jan Klimkiewicz, Michał Knapik, przygotował prezentację dotyczącą programu unijnego wspierania eksportu skierowanego do przedsiębiorców „Paszport do eksportu”. Przedstawione zostały cele działania 6.2 Program Operacyjnego Innowacyjnej Gospodarki oraz samego projektu, jego dwuetapowość, zasady finansowania w poprzednich latach oraz obecnym naborze, rodzaje kosztów eksportowych.
Moderatorem forum był Bartosz Bukała, który również przedstawił swoje doświadczenia w ramach współpracy z firmami czeskimi.
   Forum było doskonałą okazją do rozmów pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Czech. Zdaniem gości zakres tematyczny i prelegenci, biorący udział w wydarzeniu, stworzyli płaszczyznę do wieloaspektowej dyskusji o współpracy bilateralnej: Polska – Czechy.
   Następne polsko-czeskie forum gospodarcze zaplanowano na marzec 2014 roku.

3
1
2 5
4
  
 

   

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie. Konfigurację akceptacji ciasteczek umożliwiają ustawienia przeglądarki internetowej.

Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.